Święto Pyry w Komornikach

,,Święto Pyry” zostało zorganizowane w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Komorniki 2023 r. przez mieszkańców Komornik oraz dodatkowo zostało wsparte finansowo przez sołtysa Komornik p. Henryka Szkudlarka i radę sołecką. Rozpoczęliśmy zabawę piorunami z deszczem, ale już po paru minutach wyszło słońce, na niebie ukazała się piękna tęcza a plac przed CTiK zaczął wypełniać się całymi rodzinami. Podczas wydarzenia serwowana była pyra z gzikiem, która smakowała wyśmienicie. Wata cukrowa, popcorn i lody dodatkowo osłodziły wszystkim popołudnie, a o muzykę na żywo zadbał zespół FLIDE. Szczudlarze też mieli ręce pełne roboty – każdy chciał dostać od nich zwierzątko zrobione z balonów. Pyry, śliwki i jabłka wystawione na traktorze znikały w mgnieniu oka. Cudowny dzień miął w pozytywnej, rodzinnej atmosferze.