IV Targi Senioralne

Za nami IV edycja Targów Senioralnych w Komornikach. Wydarzenie na stałe wpisane zostało w corocznym kalendarium naszej Gminy. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Andrzej Strażnyski oraz zastępca Wójta – Tomasz Stellmaszyk, serdecznie przywitali przybyłych gości i oficjalnie rozpoczęli Targi. Tego dnia tradycyjnie towarzyszyły nam stanowiska Urzędu Gminy Komorniki, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji, Straży Gminnej oraz Rady Seniorów Gminy Komorniki, aby każdy mógł zapoznać się z ofertą instytucji gminnych. W sali Biblioteki Publicznej Gminy Komorniki odbyło się ciekawe spotkanie z dietetykiem o tematyce ,,Proste i tanie sposoby na zdrowe odżywianie’’. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Komornikach przygotowały przepyszną zupę i grzanki a na osłodę czekało ciasto i kawa. Na tematycznych stanowiskach, każdy mógł poznać metody wspierania zdrowia, zbadać cukier, zmierzyć ciśnienie, dowiedzieć się jak dbać o zdrowy kręgosłup, a panie mogły poznać tajniki makijażu. Policjanci opowiedzieli o tym jak unikać coraz częstszych prób wyłudzeń, bardzo ważny temat wśród seniorów. Warsztaty Ginących Zawodów – wioska jak za dawnych lat, każdy uczestnik mógł wykonać własną ryczkę, wóz drabiniasty czy świeczki z wosku, a na korytarzu unosił się wspaniały zapach pachnących woskowych zawieszek przygotowywanych przez seniorów. Nie mogło zabraknąć występu artystycznego zespołu ,,Aspirynki’’ z repertuarem wesołych i znanych wszystkim piosenek. Wisienką na torcie był występ kabaretu ,,Moherowe Berety’’.

Podczas Targów odbył się wernisaż wystawy Iwony Bis, Heleny Bis Dornej oraz Małgorzaty Dornej pt.,, Matka, córka, wnuczka’’. Wystawa pięknie zdobiła hol budynku Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach i można było ją podziwiać do 21.10.2023r.

Dziękujemy wszystkim za obecność i współorganizację wydarzenia, do zobaczenia za rok.

Fot. Kuba Cichocki