Tradycyjny stół wielkanocny

W atmosferze pełnej radości i smaków, Centrum Tradycji i Kultury w gminie Komorniki zorganizowało Tradycyjny Stół Wielkanocny. To niezwykła okazja, gdzie mieszkańcy mogą spotkać się przy bogato zastawionym stole, pełnym tradycyjnych potraw kojarzących się z tą wyjątkową okazją. Wydarzenie jest na stałe zapisane w kalendarzu Gminnego Ośrodka Kultury.

To nie był zwykły stół. To było spotkanie serc i tradycji. Panie z kół gospodyń wiejskich włożyły mnóstwo pracy i zaangażowania w przygotowanie potraw i wypieków. Szczególną rolę odegrało koło z Plewisk, które wiodło prym w tegorocznych przygotowaniach. Dzięki wsparciu sponsorów, stoły uginające się pod ciężarem przysmaków zachwycały zarówno wzrokiem, jak i aromatem.

Wieczór otworzył Andrzej Strażyński, dyrektor GOK-u, który serdecznie przywitał gości. Głos zabrali także wójt Jan Broda oraz przewodniczący Rady Gminy Marian Adamski, podkreślając znaczenie wspólnej celebracji i tradycji. Nie zabrakło również duchowego aspektu spotkania – proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Komornikach, ks. Tomasz Woźniak, mówił o głębszym sensie zbliżających się świąt i poświęcił przygotowane potrawy, dodając wyjątkowy wymiar temu wydarzeniu.

Początek degustacji był momentem oczekiwania i radości. Z powodu ogromnego wyboru dań, niełatwo było zdecydować, co spróbować najpierw. Ale to właśnie w tej różnorodności kryła się magia spotkania – możliwość delektowania się tradycyjnymi smakami, rodzącymi wspomnienia i tworzącymi wyjątkowe chwile.

„Tradycyjny Stół Wielkanocny” w gminie Komorniki nie tylko dostarczył uczestnikom wyjątkowych doznań kulinarnej przyjemności, ale również połączył ich w atmosferze wspólnego świętowania i celebracji. To wydarzenie, które podkreśla bogactwo tradycji i wartości wspólnoty, jednocząc mieszkańców w magicznej atmosferze Wielkanocy.