Pożegnanie Lata – Rodzinna Niedziela Pełna Atrakcji

W niedzielę 8 września odbył się festyn „Pożegnanie Lata”, który mimo upalnej pogody przypomniał wszystkim, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie, zorganizowane na terenie Centrum Tradycji i Kultury (CTiK), zgromadziło wielu mieszkańców, oferując liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Już od samego rana festyn tętnił życiem. Na stanowiskach rzemiosł dawnych każdy mógł spróbować swoich sił w dawnych zawodach, takich jak kowalstwo, tkactwo czy garncarstwo. Uczestnicy mieli okazję nie tylko obserwować, jak wykonywane były te prace w średniowieczu, ale również samodzielnie stworzyć coś wyjątkowego. Wiele osób wróciło do domu z własnoręcznie uszytymi torbami czy wybitymi monetami – unikalnymi pamiątkami z tego wyjątkowego dnia.

Dla najmłodszych przygotowano liczne zabawy, w tym wyścigi na hobby horse, układanie ogromnych puzzli XXL oraz warsztaty plastyczne. Strefa malucha cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a dzieci chętnie angażowały się w każdą z przygotowanych atrakcji. Z kolei dla starszych dzieci i młodzieży Mały Inżynier zorganizował pokazy z zakresu robotyki, fizyki i chemii. Nauka przez zabawę okazała się strzałem w dziesiątkę – mali naukowcy z zainteresowaniem eksperymentowali i poznawali tajniki technologii.

Kolejnym punktem programu był występ Teatru Pana O., który przeniósł uczestników w baśniowy świat „Alicji w Krainie Czarów”. Spektakl był wspaniałą zabawą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, wprowadzając wszystkich w magiczny nastrój. Nie zabrakło także klasycznych festynowych rozrywek, takich jak przeciąganie liny czy wspólne tańce, które zintegrowały uczestników i dostarczyły wiele radości.

Podczas wydarzenia swoją wystawę pt. „Miraże cudów” zaprezentował mieszkaniec naszej wsi Patryk Andrzejewski. Jego prace wzbudziły duże zainteresowanie i do 22 września będzie można je oglądać na ścianach CTiK.

Festyn zakończył się muzycznym akcentem – na scenie pojawił się zespół „Łobuzy”, przyciągając swoich wiernych fanów. Koncert był świetnym zwieńczeniem dnia pełnego emocji i wrażeń, a energetyczne rytmy długo pozostaną w pamięci uczestników.

Podczas całego wydarzenia nie zabrakło również stoisk z rękodziełem oraz bogatej oferty gastronomicznej, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Festyn „Pożegnanie Lata” okazał się wspaniałą okazją do integracji lokalnej społeczności oraz wspólnego spędzenia czasu w radosnej, rodzinnej atmosferze.