Koncert Fraś Vinci Duo w Kościele pw. Św. Faustyny w Plewiskach

W niedzielny wieczór, 6 października 2024 roku, w Kościele pw. Św. Faustyny w Plewiskach odbył się wyjątkowy koncert zespołu Fraś Vinci Duo. Duet, w skład którego wchodzą utalentowani muzycy: Bartłomiej Fraś (skrzypce) oraz Julianna Vinci (wiolonczela), zaprezentował bogaty program obejmujący dzieła barokowe i klasyczne.

Program koncertu:

• G. Ph. Telemann – Sonata g-moll TWV 41:g1
  • Franz Benda – Sonata g-moll L3.89
  • Ignaz Pleyel – Duety na skrzypce i wiolonczelę H. 501-502
  • J. S. Bach – Sonata G-dur BWV 1021
  • Händel/Halvorsen – Passacaglia

Występ Fraś Vinci Duo przeniósł zgromadzonych słuchaczy w muzyczny świat pełen emocji i wirtuozerii. Publiczność miała okazję usłyszeć utwory wykonane z niezwykłą precyzją i ekspresją, co spotkało się z entuzjastycznym odbiorem i owacjami na stojąco.

Fraś Vinci Duo, który zadebiutował w 2021 roku na takich festiwalach jak Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura w Toruniu, Festiwal Silesia Sonans w Jeleniej Górze oraz Festiwal Fringe Oude Muziek w Utrechcie, kolejny raz udowodnił swoją klasę i muzyczną pasję. Ich repertuar, obejmujący zarówno barokowe sonaty na skrzypce i basso continuo, jak i dzieła aż do pierwszej połowy XX wieku, zachwycił zarówno miłośników muzyki dawnej, jak i współczesnej.