Apetyty w dzień egzekucji- spektakl/koncert

17.01.2021

GOK Komorniki i Objazdowy Uniwersytet Powszechny im. Ireny Krzywickiej zapraszają na kolejne spotkanie. Tym razem koncert pierwszego profesjonalnego teatru kobiecego TERAZ POLIŻ w reżyserii Barbary Wiśniewskiej, na podstawie tekstu "Człowiek i gwiazdy” Anny Świrszczyńskiej, pochodzącego z tomu „Teatr poetycki”.

Dramat Świrszczyńskiej to pogrążona w absurdzie opowieść o sądach, osądach, systemie kar i nagród, ale też odpowiedzialności, której brak staje się bezpośrednią przyczyną powstania tyranii. Granice światów zostają tu zatarte, a odgórnie narzucone prawa niewystarczające w kontekście okoliczności, gdy to, co symboliczne, staje się realne. Być może bezmiar kosmosu jest większą presją niż ograniczona prawami religijnymi idea Boga/bogów? Co wspólnego ma fizyka kwantowa z dramatem antycznym? Od jakiej ilości brokatu zaczyna go być za dużo, a ile to jest w sam raz? I czy istnieją takie wagi, którymi można ważyć człowieczeństwo?

Operowe doświadczenie reżyserki Barbary Wiśniewskiej i skłonność TERAZ POLIŻ do nieoczywistych rozwiązań przyjmuje tutaj soczystą muzyczną formę.

SPEKTAKL-KONCERT odbędzie się 17.01.2021, od godziny 18:00 do 19:30 za pomocą platformy YouTube (link już wkrótce)
O 19:30, po spektaklu, odbędzie się dyskusja na zoom.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Planowane dyskusje z artystami z cyklu „ROZMOWY O SPRAWACH WAŻNYCH”, czyli towarzyszące spektaklom debaty o sztuce, demokracji i codzienności."
PROWADZĄCA - Prof.dr.hab. Krystyna Duniec, Inicjatorka OUPIKu

TWÓRCY
reżyseria – Barbara Wiśniewska
dramaturgia – Martyna Wawrzyniak