Tajemnice szuflady

Data wydarzenia: 
07.05.2021

 

 

Szanowni Mieszkańcy!
Szykujemy się do kolejnej, drugiej edycji wystawy „Tajemnice szuflady”, która w zeszłym roku cieszyła się Waszym dużym zainteresowaniem. Aby mogło to nastąpić potrzebujemy pomocy. Prosimy o zajrzenie do rodzinnych albumów, popytanie krewnych o zdjęcia z Gminy Komorniki.

 

 

 

 

Szukamy historycznych materiałów związanych z naszą gminą, pokazujących życie społeczne, gospodarcze czy kulturalne. Za nami trzy dekady pełnej wolności. Wiele przez ten czas się zmieniło, jednak niewiele młodszych mieszkańców o tym wie lub pamięta. Pokażmy dorobek naszej wspólnej historii i stwórzmy kolejną wystawę, na której podzielimy się naszymi wspomnieniami.

CO MOŻECIE ZROBIĆ?

  • zajrzyjcieie do szuflad, szaf i szkatułek, do rodzinnych albumów
  • odnajdźcie swoje wspomnienia, znajdźcie zdjęcia robione tu, w gminie Komorniki

Mogą to być fotografie ulic jak wyglądały dawniej, dawnych wydarzeń, codzienności mieszkańców naszej gminy.

W sprawie udostępnienia materiałów prosimy o kontakt do osoby odpowiedzialnej za wystawę:

Maria Stangierska – tel. 535 997 076.

Na podstawie zebranych zdjęć stworzymy wystawę, którą będzie można oglądać na dziedzińcu Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach przy ul. Kościelnej 37, prawdopodobnie w drugiej połowie czerwca br. Wszystko zależy od ilości i tempa zebranych materiałów.

Zatem do dzieła!
Poszukajcie starych fotografii, dawnych wspomnień