Komornickie Dni Muzyki Klasycznej

22 września 2024 | 19:30 - 20:00

22.09.2024 r. godz. 19:30 w Kościele pw. Św. Jana XXIII w Komornikach, ul. Malwowa 4

Program:

1. J.M.Sperger – Duet na altówkę i kontrabas cz. I Allegro moderato

2. W.A.Mozart – Divertimento KV 136 D-dur cz.II Andante

3. A.Vivaldi – Symfonia G-dur RV 146 cz. I Allegro, II Andante e sempre piano, III Presto

4. C.Saint – Saens – Introdukcja i rondo capriccioso

5. St.Moniuszko – II Kwartet smyczkowy F-dur cz. I Allegro moderato, II Andante, III Scherzo. Allegretto, VI Finale. Allegro

Artyści:

Waldemar Abucewicz – I skrzypce

Janusz Dąbrowski – II skrzypce

Kamil Babka – altówka

Maciej Mazurek – wiolonczela

Damian Sobkowiak – kontrabas

Damian Sobkowiak to utalentowany kontrabasista, stypendysta wielu programów, zwycięzca i laureat licznych konkursów. Był pierwszym kontrabasistą Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, a obecnie pełni tę rolę w Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”. Posiada tytuł doktora sztuki i aktywnie uczestniczy w działalności naukowej oraz konferencjach.

Kamil Babka jest wykształconym altowiolistą, który ukończył studia z wyróżnieniem w Katowicach i doktorat w Poznaniu. Przez 20 lat grał w Orkiestrze Kameralnej Polskiego Radia, współpracując z wieloma orkiestrami. Obecnie jest pedagogiem w Poznańskiej Szkole Muzycznej II stopnia i pasjonuje się fotografią, czego dowodem jest jego wystawa „Sztuka jest Kobietą”.

Mariusz Derewecki to skrzypek, laureat wielu konkursów, który ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Współpracował z wieloma orkiestrami i dyrygentami, był koncertmistrzem i założycielem Poznańskiej Orkiestry Kameralnej Orchestra Nova. Jest profesorem w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi duet kameralny z pianistką Magdaleną Malarczyk.

22 września 2024