Festyn Pożegnanie Lata

8 września 2024 | 12:00 - 17:00

Festyn „Pożegnanie Lata” w Komornikach – Zapraszamy na Niezapomnianą Zabawę!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości na wyjątkowe wydarzenie – festyn „Pożegnanie Lata”, który odbędzie się 8 września 2024 roku w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach. To doskonała okazja, aby wspólnie pożegnać lato i spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół w atmosferze radości, muzyki i tradycji.

Bogaty Program Wydarzeń

Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 17:00, oferując szeroki wachlarz atrakcji dla osób w każdym wieku. W ramach festynu odbędą się warsztaty rzemiosł dawnych, gdzie będzie można zapoznać się z pracą kaletnika, młynopiekarza, czy garncarza. Uczestnicy będą mieli również okazję spróbować swoich sił w lepieniu w glinie czy czerpaniu papieru. Na miłośników historii czekają prezentacje średniowiecznego uzbrojenia oraz możliwość strzelania z katapulty. Dla najmłodszych przygotowano kącik malucha oraz bieg rycerski, a także spotkanie z kotem dziwakiem.

Kulinaria i Średniowieczna Kuchnia

Nie zabraknie również atrakcji kulinarnych. W średniowiecznej kuchni będzie można spróbować potraw inspirowanych dawnymi recepturami, a na miejscu pojawią się także popularne food trucki serwujące różnorodne dania – od tradycyjnych po nowoczesne.

Spektakle i Koncerty

Od 12:30 do 14:30 odbędzie się spektakl teatralny „Alicja w Krainie Czarów„, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. W trakcie spektaklu przewidziane są liczne animacje, a także zajęcia zumby dla najmłodszych.

Zwieńczeniem festynu będzie koncert zespołu ŁOBUZY, który rozpocznie się o godzinie 15:00. Ich energetyczne występy z pewnością porwą publiczność do wspólnej zabawy i tańca.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach, przy ulicy Kościelnej 37.

Wstęp na festyn jest bezpłatny.

Do zobaczenia 8 września w Komornikach!

8 września 2024