Event Series Event Series: Dom Kultury „Klub” w Rosnówku

Kino sferyczne

27 czerwca 2024 | 17:00 - 17:45

Projekcja filmu wyświetlanego pod kątem 360º dla nieco starszych dzieci odbędzie się już 27 czerwca o godz. 17.00 w budynku świetlicy „Klub” w Rosnówku.
Film: Polaris. Tajemnica nocy polarnej.
Dla dzieci w wieku od 5 lat
James, pingwin podróżujący od bieguna południowego, oraz Vladimir, uroczy miś z bieguna północnego, poznali się na Morzu Arktycznym.
Rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, obserwowali gwiazdy i zastanawiali się dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii zaprzyjaźnili się i wspólnie próbowali rozwikłać tę tajemnicę poprzez obserwację i logikę.
Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży, która zaprowadziła ich aż do Marsa oraz Saturna, znaleźli odpowiedzi i odkryli, że planety pozornie tak różne, mają jednocześnie wiele wspólnego.
Uwaga obowiązują zapisy: rosnowko@gokkomorniki.pl

27 czerwca 2024