Komornickie Dni Muzyki Klasycznej

29 września 2024 | 19:00 - 19:30

29.09.2024 r. godz. 19:00 w Kościele pw. Św. Floriana w Wirach, ul. Komornicka 176

W programie koncertu „Saksonia w Wielkopolsce” znajdą się utwory mistrzów XVIII wiecznej Saksonii. Johanna Sebastiana Bacha, jego kuzyna Johanna Bernharda Bacha i Georga Philippa Telemanna. Wszyscy trzej wielcy kompozytorzy byli rówieśnikami, niemniej jednak ich twórczość znacząco się od siebie różniła co zespół Consortium Sedinum zaprezentuje Wirowskiej publiczności.

Na koncercie usłyszymy Overture g moll J.B. Bacha

II Suitę Orkiestrową J.S. Bacha z partią solową na flecie, którą wykona Olga Musiał-Kurzawska oraz Koncert Polski G.P. Telemanna

Consortium Sedinum powstał w 2000 roku, nawiązując swoją działalnością do muzycznych tradycji dawnego Pomorza. Zespołu jest kontynuacją dorobku twórczego Uniwersyteckiej Orkiestry Barokowej Consortium Iagellonicum działającej w latach 1993-2000 przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W skład Consortium Sedinum, w zależności od wykonywanego repertuaru, od renesansu po klasycyzm, wchodzą wybitni artyści grający na instrumentach historycznych, specjalizujący się w wykonawstwie zgodnym z dawnymi praktykami wykonawczymi. Kierownikiem artystycznym zespołu jest organistka i klawesynistka Urszula Stawicka.

29 września 2024