Spektakl muzyczny

3 sierpnia 2024 | 11:00 - 12:00

O królu kruków

Legendy rozbudzały i rozbudzają wyobraźnię dorosłych, dzieci i teatralnych twórców. Stąd też z wielką radością sięgamy po kolejną poznańską legendę, której przesłanie warto zanieść również poza granice Poznania i zapraszamy na nasz najnowszy, premierowy spektakl. “O królu kruków” to barwna historia ratuszowego hejnalisty i jego tajemniczego przyjaciela. Słowem i muzyką opowiemy Wam o tym, jak ważna jest wrażliwość na świat, w którym żyjemy. A przede wszystkim o przyjaźni między ludźmi i ptakami – wszak od zawsze mieszkamy obok siebie, a nasze światy nieustannie się przenikają.

Legenda “O królu kruków” stała się też inspiracją do muzycznych poszukiwań, do których zaprasza sama jej treść – rzecz ta wokół brzmień ptaków i trąbek wszakże się rozgrywa. Stąd spektaklowi towarzyszy muzyka na żywo grana na skrzypce – wymiennie z gitarą i mandoliną oraz wiolonczelę – wymiennie z violą da gamba! Tak, spełniamy nasze marzenie i po raz pierwszy w mozaikowym repertuarze pojawia się ten właśnie, pięknie brzmiący instrument związany z muzyką dawną.

Autorem scenariusza i muzycznego opracowania spektaklu jest Przemek Mazurek, więc możecie spodziewać się kolejnych znakomicie skrojonych utworów, które zostaną na długo w sercu i w uchu. Historia Bolka i tytułowego króla kruków to również okazja do teatralnej przygody, stąd spektakl pełen jest interakcji z dziećmi, w tym wspólnego śpiewu i tańca oraz… wysokich lotów z krukami, a to mądre i niezwykłe istoty, które możemy przy tej okazji bliżej poznać.

Data: 03.08.2024
Miejsce: Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach