Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."
 

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV piątek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

               

 

KOMUNIKAT

Komorniki, dnia 19.10.2020 roku

Informuję, że w związku z ogłoszeniem czerwonej strefy dla pow. poznańskiego, zawieszamy na czas nieokreslony spotkania członków Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach.

Krystyna Nowak-Górska

 

 

 

4. URODZINY

KLUBU  KOLEKCJONERÓW  ZNACZKÓW  TURYSTYCZNYCH

W  KOMORNIKACH 

W dniu powstania Klubu zasugerowano świętowanie corocznych urodzin, co świadczyło, że nie wszyscy wierzyli w jego istnienie.

Każdego roku przybywa kolekcjonerów, którzy regularnie spotykają się i realizują program ustalony wspólnie. Jako grupa bierzemy udział w spotkaniach regionalnych i ogólnopolskich promując walory turystyczne i krajoznawcze Gminy Komorniki. Mamy żółte koszulki klubowe z napisem: KLUB KOLEKCJONERÓW ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH W KOMORNIKACH, dzięki którym jesteśmy rozpoznawani  wśród kolekcjonerów na terenie całej Polski. Nasi klubowicze jeżdżą również na spotkania do Czech, Słowacji i na Węgry. Na bieżąco odwiedzamy miejsca znaczkowe na terenie nie tylko Polski i powiększamy naszą kolekcję. Dzięki znaczkom kolekcjonerzy z całej Polski odwiedzają też naszą Gminę.   

Tegoroczne urodziny były bardzo skromne, w miarę możliwości przy zachowaniu restrykcji związanych z koronawirusem. 

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowanie się w przygotowanie tego spotkania.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

Krystyna