Koła Gospodyń

Koło Gospodyń Wiejskich w Plewiskach

Historia Koła

Pierwsze Koło Gospodyń w Plewiskach powstało w 1965 roku i swoją działalność prowadziło do roku 1980, wspólnie z Kółkiem Rolniczym z Plewisk. Po przerwie w działalności Koło reaktywowało się w 2004 roku. Wybrano zarząd, przewodniczącą została Małgorzata Degórska. Spotkania Pań odbywają się dwa razy w miesiącu w Domu Kultury „Remiza”, a wszystkie łączy wspólna pasja kulinarna: pieczenie, gotowanie i czynności, które „ robią bo lubią”.

W roku 2006 panie z KG przygotowywały „Wielkopolską Potrawę Regionalną” wraz z paniami z innych kół, która była degustowana w góralskiej gminie Kamienica. Wspomniane koło Gospodyń Wiejskich jest współorganizatorem: „Kapeliady – Przeglądu Kapel Podwórkowych” i czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym swojej wsi i całej gminy Komorniki.

Każde spotkanie Koła Gospodyń w Plewiskach to święto. Panie, zapraszają gości, wymieniają się przepisami, uczą. Tak też było ostatnio ( 19.11), pod kierunkiem pani Zdzisi Szaj, panie uczyły się ozdabiać mydełka, robiły ozdobne wazoniki. Jedno jest pewne, na pewno się nie nudzą.
0
Data założenia
0
Reaktywacja koła

Bądź na bieżąco

Aktualności

Nadchodzące

Wydarzenia