KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ”ŻŁÓBEK WIELKOPOLSKI 2015”

Konkurs zorganizowany przez: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie k. Poznania, Muzeum Etnograficzne, Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania, zgromadził 138 artystów. Była to już XVII jego edycja. Wśród licznego grona uczestników byli przedstawiciele pracowni plastycznej działającej w Domu Kultury w Wirach: p. Maria Sikorska, pp.Maria i Jerzy Meller, pp. Wanda i Marian Wasielewscy i p. Alicja Lisiecka. Otwarcie pokonkursowej wystawy „Żłóbek Wielkopolski 2015” odbyło się 05 grudnia w Muzeum Etnograficznym. Podczas wernisażu ogłoszono wyniki konkursu i wręczono dyplomy, nagrody i upominki. W kategorii III – osoby dorosłe – pierwsze miejsce zajęli p. Maria Sikorska oraz pp. Maria i Jerzy Meller. Pan Marian Wasielewski zajął w tej kategorii trzecie miejsce, a p. Wanda Wasielewska otrzymała wyróżnienie.Jesteśmy bardzo z Was dumni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne słowa uznania dla nagrodzonych i wyróżnionych z Wir. Wystawa będzie trwać do 24 stycznia 2016 r.