Święto Pyry w Komornikach

Organizacja Święta Pyry w gminie Komorniki staje się tradycją. Tegoroczne wydarzenie było już trzecim, a wpływ na to mają mieszkańcy głosujący na ten projekt w Budżecie Obywatelskim. W gorące sobotnie popołudnie przed Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach pojawiło się mnóstwo mieszkańców, wśród których nie brakowało dzieci.

Powitała ich Katarzyna Trzeciak, zastępca wójta gminy Komorniki. Życzyła dobrej zabawy, zachęcała do głosowania na tę imprezę w kolejnym Budżecie Obywatelskim, zapraszała do korzystania z wszystkiego, co przygotowali organizatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury. Atrakcji było niemało. Dzieci czekające na pomalowanie buzi, na watę cukrową i popcorn musiały się wykazać cierpliwością. Starsi raczyli się, jakżeby inaczej, pyrami – w formie frytek czy serwowanymi, jak nakazuje wielkopolska tradycja, z gzikiem.

Dzieciaki szalały w dmuchanych zamkach, uczestniczyły w animacjach i innych zabawach. Niezbyt długo przetrwało stoisko z darmowymi warzywami i owocami, gdyż chętnych na ziemniaki, marchew, a zwłaszcza śliwki i jabłka prosto z drzewa było wielu. Mieszkańcy zawdzięczają to radnym Damianowi Nowakowi (pomysłodawcy organizowania Święta Pyry) i Szymonowi Kosmalskiemu. Wzięciem cieszyły się też gadżety promujące gminę Komorniki. Wszystko to przy muzyce, a wystąpił zespół Flide.

Źródło: nowinykomornickie.pl