W strukturach GOK

Zespoły artystyczne

Kapela „Plewiszczoki” powstała w październiku 2000 r. i  działała  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach do października 2016. Zespół występował w składzie: kierownik artystyczny Czesław Gryska – akordeon, Leszek Gryska – bęben, Jacek Kaniewski- trąbka, Zbigniew Majchrzak- gitara basowa, Damian Majchrzak- bando, Zygmunt Jarzyna – śpiew.

Kapela brała udział w wielu imprezach okolicznościowych Gminy Komorniki, imprezach powiatowych, festiwalach, przeglądach kapel podwórkowych w różnych zakątkach Polski. Była współorganizatorem corocznego przeglądu kapel podwórkowych pt: „Kapeliada”, który odbywa się w lipcu w Plewiskach.

W 2012 roku kapela „Plewiszczoki” za całokształt pracy artystycznej otrzymała nagrodę z rąk Starosty Poznańskiego – Jana Grabkowskiego, a podczas Dni Komornik nagrodę Wójta Gminy Komorniki – Bene Meritus („Szczęśliwie Zasłużony”).

Próby zespołu odbywały się w środy od g.18.00-21.00 w Domu Kultury „Remiza” w Plewiskach.

Jesienią 2016 roku kapela “Plewiszczoki” postanowiła zawiesić swoją działalność artystyczną. 

Uroczyste pożegnanie nastąpiło  w Plewiskach podczas inauguracji roku kulturalnego 2016/2017. Były wspomnienia, nagrody, trochę nostalgii i nadzieje, że zespół być może jeszcze zmieni swoją decyzję.

14 stycznia 2018 Kapela wystąpiła z dużym powodzeniem na XXVI finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czekamy na więcej!

DoReMiZa jest dziecięcą grupą wokalno-teatralną działającą od marca 2017r. Grupę prowadzi Przemek Mazurek.

Choreografem zespołu jest instruktor tańca pani mgr Maria Nawrocka. Zespół działa od 2005 roku. Prezentuje nowoczesny taniec i nowatorskie układy choreograficzne. Zespół występował na różnych imprezach m. in. na Dniach Gminy Komorniki, podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na inauguracji roku kulturalnego GOK-u, zajął IV i V miejsce na IV Otwartym Amatorskim Turnieju Formacji Tanecznych w Mosinie w 2007 roku.

Próby zespołu odbywają się w Domu Kultury w Komornikach we wtorki,  godz.18 ; zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych.  

Zespół Wokalny „Voice of GOK Komorniki ” rozpoczął działalność w październiku 2011 roku. Zespół tworzą panie śpiewające w duecie duet – Marta Torebko i Izabele Frąckowiak.

Zespół można usłyszeć na wernisażach wystaw, tworzonych dla Gminnego Ośrodka Kultury i podczas ważnych wydarzeń w Komornikach. Artystki śpiewają autorskie kompozycje Marty Torebko i mają na swoim koncie album pt. „Kobiety”.

Duet występował w „Poema Cafe” w Poznaniu, dał recital w Wielkopolskim Centrum Onkologii i podczas wystawy z cyklu: „Kobiety i….” w Łęczycy. Pojawił się na scenie podczas inauguracji roku kulturowego , ma na swym koncie występ w Telewizji Wielkopolskiej, ze specjalnym utworem, stworzonym na wystawę „Kobiety i Moda” .

 

Warsztaty musicalowe dla dzieci i młodzieży w Plewiskach to świetne połączenie występów na scenie, tańca, śpiewu i gry na instrumentach.

Zespół muzyczny – harmonijki ustnej działa od 14 listopada 2006 roku. Jego założycielem był Stefan Kroll. Od stycznia 2011 roku zespół zmienił skład osobowy, obecnie zespół liczy 5 muzyków. Kierownikiem zespołu jest Marian Patalas, liderem grupy Zbigniew Polody. W jego repertuarze jest: muzyka biesiadna, ludowa oraz popularna, którą prezentuje na przeglądach , festynach rodzinnych, Dniach Gminy Komorniki. Zespół brał uczestniczył w biciu rekordu Guinessa, wśród grających na harmonijkach.

Zespół brał udział w konkursach i przeglądach m.in. w Kamieniu Pomorskim, Debrznie. Próby zespołu odbywają się w Domu Kultury „Remiza” w Plewiskach w czwartki w godz.17.00-19.00.
Sympatyków i muzyków grających na harmonijkach zapraszamy do naszego grona.

„Aspirynki” to zespół wokalny, w którym pierwotnie śpiewały panie należące do kół gospodyń z gminy Komorniki , później dołączyli do nich panowie tzw. męskie głosy.

Zespół powstał 9 marca 2006 r., a jego pierwszym kierownikiem artystycznym był Czesław Gryska ( do 2016r.), obecnie funkcję tą pełni Jacek Wietrzykowski, szefową zespołu zaś Weronika Kaczmarek, która pełni tę funkcję od czerwca 2007 roku.

Repertuar zespołu jest różnorodny, od utworów biesiadnych, ludowych, pieśni patriotycznych do operetkowych. Piosenki są „przyjazne dla ucha i ducha, znane, lubiane”.

„Aspirynki” swym śpiewem uświetniają imprezy gminne takie jak: „Dni Gminy Komorniki”, Dożynki Gminne, Dni Seniora, festyny rodzinne. Koncertowały na przeglądach zespołów śpiewaczych m. in na: Słowacji, w wielu zakątkach naszego kraju i festiwalach międzynarodowych. W 2008 r., zespół zdobył nagrodę Grand Prix i wielokrotnie zajmował miejsca na podium.

W 2012 roku zespół wspólnie z kapelą „ Plewiszczoki” nagrał płytę i teledysk o Komornikach pt: „ W Komornikach fajnie jest .”

Zespół powstał 1 kwietnia 2009 roku z inicjatywy Marii Grześko – aktywnej członkini Klubu Seniora, oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach Antoniego Pawlika.

Pierwszym Dyrygentem i prowadzącym Zespół Wokalny „Komorniczanie” był pan Tadeusz Kubisa wieloletni kierownik grupy puzonów Filharmonii Poznańskiej.Od początku roku 2012 zespół prowadzi pan Zenon Dolata.

„Komorniczanie” to zespół składający się z czterech panów i dwunastu bardzo zaangażowanych w śpiewanie pań. W wykonaniu grupy można usłyszeć muzykę ludową, regionalną wielkopolską oraz biesiadną. Pierwsze koncerty zespołu odbyły się podczas Dni Gminy Komorniki.

Zespół Wokalny „Komorniczanie” koncertuje na terenie Gminy Komorniki, Wielkopolski oraz innych regionach kraju.